Finał był blisko. Polka przegrała w Stuttgarcie

Katarzyna Piter przegrała w półfinale w Stuttgarcie

Katarzyna Piter za burtą turnieju WTA w Stuttgarcie. Polka i Samantha Murray przegrały w półfinale rywalizacji deblowej z duetem Timea Babos - Irina Chromaczowa 2:6, 2:6.

Już na starcie Polka i Brytyjka znalazły się w opałach. Zostały przełamane już w pierwszym gemie. Ich rywalki do końca seta nie oddały wypracowanej przewagi, dzięki czemu wygrały w pierwszej odsłonie 6:2.

Kolejna partia tego starcia również nie potoczyła się po myśli pary Piter - Murray. Węgiersko-rosyjski duet ponownie okazał się zbyt silny. Babos i Chromaczowa przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając drugiego seta 6:2, tym samym zapewniając sobie awans do finału.

Węgierka i Rosjanka jeszcze nie wiedzą, z kim zmierzą się w zbliżającym się meczu. Ich rywalki wyłoni starcie Nao Hibino/Oksana Kałasznikowa - Naiktha Bains/Maia Lumsden.

Katarzyna Piter/Samantha Murray - Timea Babos/Irina Chromaczowa 2:6, 2:6