Tak jest! Polka wywalczyła kwalifikację olimpijską

Inne
Tak jest! Polka wywalczyła kwalifikację olimpijską
Fot. PAP
Tak jest! Polka wywalczyła kwalifikację olimpijską

Aleksandra Pietruk (Kaliber Białystok) zajęła czwartą pozycję w karabinie z trzech postaw na 50 m w olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym w Rio de Janeiro, czym wywalczyła miejsce dla Polski w strzeleckich zawodach w igrzyskach w Paryżu. To szósta kwalifikacja Biało-Czerwonych.

Karolina Romańczyk (Śląsk Wrocław) w stawce 54 strzelających była 21., a Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) 29. Zwyciężyła Norweżka Jeanette Hegg Dusestad - 462,9 pkt przed Szwajcarkami Emely Jaeggi - 462,6 i Chiarą Leone - 448,6.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ile Polacy zdobędą medali na igrzyskach? "Kilkanaście szans" 

 

Tomasz Bartnik (Legia Warszawa) uplasował się w karabinie z trzech postaw na jedenastym miejscu. Triumfował Fin Aleksi Leppa - 461,9 pkt, który wyprzedził Czecha Jina Privratsy'ego - 459,9 oraz Norwega Ole Martina Halvorsena - 448,2.

 

W kwalifikacjach do finału legionista zgromadził 590 punktów; 200 uzyskał w postawie leżąc, klęcząc 196 oraz 194 stojąc.Do finału awansowało ośmiu zawodników.

 

W trzeciej konkurencji ostatniego dnia turnieju - strzelaniu z pistoletu na 25 metrów najlepiej z trójki biało-czerwonych spisał się Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz) zajmując 14. miejsce. Patryk Sakowski (Gwardia Zielona Góra) był 33., a Damian Klimek (Flota Gdynia) 39. Rywalizowało 45 zawodników.

 

"Polacy, dzięki dotychczasowym kwalifikacjom będą mogli zaprezentować się także w drugiej konkurencji oraz w dwóch parach mieszanych. W najbliższych dniach nadarzy się szansa zdobycia przez nich paszportów w kolejnym finałowym turnieju, który rozegrany zostanie w stolicy Kataru Dausze, jak również w mistrzostwach Europy w Osijeku w Chorwacji oraz we włoskim Lonato" - powiedziała PAP dyrektorka sportowa w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego Jolanta Tołczyk.

 

Wcześniej kwalifikacje do igrzysk w Paryżu wywalczyli: Tomasz Bartnik (Legia Warszawa) - karabin - 50 m trzy postawy, Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) - pistolet sportowy, Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) - karabin - 50 m - trzy postawy, Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) - karabin pneumatyczny - 10 metrów, Julia Piotrowska (Śląsk Wrocław) - karabin pneumatyczny - 10 metrów.

 

W Katarze (21-28 kwietnia) w konkurencji trap wystąpią: Tomasz Pasierbski, Sandra Bernal (oboje Śląsk Wrocław) i Piotr Kowalczyk (Bock Rawicz), natomiast w skeecie: Kacper Baksalary (Bock Rawicz), Natalia Szamrej (Diana Poznań) i Wiktoria Włodarczyk (Śląsk Wrocław).

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie