Vital Heynen zaskoczył swoich pracodawców! Musieli podjąć szybką decyzję

Siatkówka
Vital Heynen zaskoczył swoich pracodawców! Musieli podjąć szybką decyzję
fot. Cyfrasport
Vital Heynen nie jest już selekcjonerem reprezentacji Niemiec. Poznaliśmy nazwisko jego następcy.

Vital Heynen zwrócił się do Niemieckiego Związku Piłki Siatkowej o rozwiązanie umowy. Szybko jednak poznaliśmy nowego selekcjonera reprezentacji Niemiec siatkarek. Został nim Alexander Waibl, trener znany głównie z prowadzenia drużyny Dresdner SC, z którą czterokrotnie wywalczył mistrzostwo kraju.

– Ta wiadomość była dla nas zaskoczeniem. Dzięki jego zasługom dla niemieckiej siatkówki spełniliśmy jego życzenie – powiedział o rezygnacji trenera Vitala Heynena członek zarządu DVV Jaromir Zachrich.

Zobacz także: Stefano Lavarini i Vital Heynen spotkali się pod siatką! Niezwykła rozmowa selekcjonerów

 

Belgijski szkoleniowiec w latach 2012–16 prowadził męską reprezentację Niemiec, z którą wywalczył brązowy medal mistrzostw świata 2014. W 2022 roku objął kadrę siatkarek tego kraju. W międzyczasie prowadził reprezentację Polski siatkarzy, z którą sięgnął m.in. po mistrzostwo świata 2018. Jak się okazało, jego przygoda z żeńską drużyną Niemiec trwała dwa lata.

 

Po zaskakującej rezygnacji Heynena, włodarze związku szybko znaleźli jego następcę. Został nim Alexander Waibl. Nowy selekcjoner ma 56 lat, a największe dotychczasowe sukcesy osiągnął w klubie Dresdner SC. Wywalczył z tą drużyną cztery tytuły mistrza Niemiec (2014, 2015, 2016, 2021) i trzy krajowe Puchary. Ma również doświadczenie reprezentacyjne, w latach 2020–21 prowadził niemiecką kadrę U23.

 

– Oferta była oczywiście niezwykle zaskakująca. Zawsze marzyłem o tym, aby zostać trenerem reprezentacji Niemiec, to dla mnie zaszczyt móc reprezentować mój kraj – przyznał Waibl po otrzymaniu nominacji na selekcjonera.

 

 

 

 

Niemieckie siatkarki rozpoczną przygotowania do nowego sezonu już 20 kwietnia w Kienbaum. Wciąż mają szansę na grę w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, ale aby spełnić to marzenie, muszą punktować w Lidze Narodów.

Robert Murawski/Polsat Sport, volleyball-verband.de
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie