Wielkie emocje w pierwszym secie, a później dominacja! Linette w półfinale

Magda Linette awansowała do półfinału

Magda Linette awansowała do półfinału tegorocznej edycji turnieju WTA w Rouen. Rywalką Polki w ćwierćfinale była Arantxa Rus. Poznanianka wygrała mecz 7:6 (11:9), 6:1.

Pierwszy set tego pojedynku był niezwykle wyrównany. Chociaż Linette była w stanie przełamać rywalkę, to ta po chwili odpowiedziała wygranym gemem przy serwisie Polki. Przez to o wyniku partii musiał zadecydować tie-break. Po zaciętej walce szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła zawodniczka z Poznania (11:9).

W kolejnym secie Linette już dominowała na korcie. Holenderska tenisistka nie była w stanie znaleźć odpowiedzi na jej bardzo dobrą grę. Dzięki temu Polka wygrała seta, tracąc w tym czasie zaledwie jednego gema. Tym samym 32-latka zapewniła sobie awans do półfinału turnieju w Rouen.

Linette jeszcze nie wie, z kim zmierzy się w kolejnym meczu. Jej oponentkę wyłoni starcie Anhelina Kalinina - Mirra Andriejewa.

Magda Linette - Arantxa Rus 7:6 (11:9), 6:1.