Finał WTA w Stuttgarcie: Jelena Rybakina - Marta Kostiuk. Relacja live i wynik na żywo

Jelena Rybakina i Marta Kostiuk zmierzą się w finale turnieju WTA w Stuttgarcie. Relacja live i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

W półfinale Iga Świątek przegrała z rozstawioną z numerem czwartym reprezentantką Kazachstanu Jeleną Rybakiną 3:6, 6:4, 3:6. Mecz trwał dwie godziny i 50 minut.

Rybakina przerwała serię 10 zwycięstw z rzędu Polki, która w Stuttgarcie triumfowała w dwóch ostatnich latach.

Porażka w półfinale oznacza, że Świątek straci w rankingu WTA 275 punktów, ale wciąż ma ogromną przewagę nad Białorusinką Aryną Sabalenką, która w Stuttgarcie odpadła w ćwierćfinale. Bez względu na wynik finału Rybakina w najbliższym notowaniu klasyfikacji WTA pozostanie na czwartej pozycji.

W niedzielnym finale tenisistka z Kazachstanu zmierzy się Martą Kostiuk. Ukrainka wyeliminowała rozstawioną numerem szóstym Czeszkę Marketę Vondrousovą 7:6 (7-2), 6:2.

Relacja live i wynik na żywo meczu Jelena Rybakina - Marta Kostiuk na Polsatsport.pl.