Finał PlusLigi 2024. Kiedy mecze?

Siatkówka
Finał PlusLigi 2024. Kiedy mecze?
fot. Cyfrasport
PlusLiga 2024 - Jastrzębski Węgiel zagra z Aluron CMC Wartą Zawiercie w finale.

W obecnym sezonie PlusLigi do rozegrania zostały już tylko najważniejsze mecze. Jastrzębski Węgiel zagra z Aluron CMC Wartą Zawiercie w finale, rozstrzygnie się również rywalizacja o brązowy medal. Kiedy zostanie rozegrany finał PlusLigi? Kiedy poznamy mistrza Polski siatkarzy 2024?

Za nami ćwierćfinały i półfinały play-off PlusLigi. Przegrani w półfinałach będą rywalizowali o trzecie miejsce. O brązowy medal mistrzostw Polski siatkarzy w sezonie 2023/24 zagrają Projekt Warszawa i Asseco Resovia.

 

Zobacz także: Od AZS do Chemika. Mistrzynie Polski w siatkówce

 

Zwycięzcy półfinałów awansowali do finału i zagrają o złoto mistrzostw Polski. Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzy się z obrońcą tytułu – Jastrzębskim Węglem. To pierwszy taki finał PlusLigi w historii. Jurajscy Rycerze po raz pierwszy zagrają o złoto. Jastrzębski Węgiel jest zdecydowanie bardziej doświadczony pod tym względem. Ma w kolekcji trzy złote i cztery srebrne medale mistrzostw Polski. Jastrzębianie grali w trzech ostatnich finałach. W każdym z nich rywalizowali z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i dwukrotnie wygrali – w 2021 i 2023 roku. Aluron CMC Warta i Jastrzębski Węgiel mierzyły się ze sobą w finale Tauron Pucharu Polski 2024 i wówczas górą byli zawiercianie, którzy wygrali 3:1.


W finale i rywalizacji o trzecie miejsce gra toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie zespół, który po fazie zasadniczej zajął niższe miejsce w tabeli; drugi i ewentualny trzeci mecz zostanie rozegrany na terenie drużyny, która była wyżej sklasyfikowana po zakończeniu fazy zasadniczej.

Kiedy finał PlusLigi 2024?

Pierwszy mecz finałowy zostanie rozegrany w środę 24 kwietnia. Drugie spotkanie zaplanowano na sobotę 27 kwietnia. Ewentualne trzecie starcie ma się odbyć w niedzielę 28 kwietnia. Wówczas poznamy mistrza Polski siatkarzy 2024.

 

Rywalizacja o trzecie miejsce zostanie rozegrana we wtorek 23 kwietnia, w piątek 26 kwietnia i ewentualnie w sobotę 27 kwietnia.

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie