Mamy nowy rekord świata! Armand Duplantis jest nie do zatrzymania (WIDEO)

Inne
Mamy nowy rekord świata! Armand Duplantis jest nie do zatrzymania (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Armand Duplantis pobił rekord świata

Armand Duplantis podczas mityngu Diamentowej Ligi w Xiamen ustanowił nowy rekord świata w skoku o tyczce. Szwedzki lekkoatleta osiągnął wynik 6,24 metra.

W sobotę 20 kwietnia sportowcy rywalizowali na mityngu Diamentowej Ligi w Xiamen. Na imprezie w Chinach swoje umiejętności zaprezentował między innymi, świetnie znany wszystkim kibicom lekkiej atletyki, Armand Duplantis.

 

ZOBACZ TAKŻE: PKOL chwalony za swoje działania. "To zasługuje na wyróżnienie"

 

Pochodzący ze Szwecji zawodnik zaskoczył wszystkich. Osiągnął bowiem wynik 6,24 metra w skoku o tyczce. To oznacza, że urodzony w 1999 roku lekkoatleta pobił rekord świata. W załączonym materiale wideo można obejrzeć rekordowy skok Duplantisa. 

 

 

Należy przypomnieć, że poprzedni rekord świata w skoku o tyczce również należał do Szweda. Duplantis uzyskał taki rezultat 17 września 2023 w finałowych zawodach Diamentowej Ligi w Eugene. 

 

Sukces Szweda zapowiada emocjonującą rywalizację podczas zbliżających się igrzysk olimpijskich. Możliwe, że Duplantis w Paryżu pobije kolejny rekord. Impreza w stolicy Francji rozpocznie się 26 lipca, natomiast zakończy się 11 sierpnia.

 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie