Sensacja! Wielka rywalka Świątek nie zagra w półfinale

Coco Gauff odpadła z turnieju w Stuttgarcie

Coco Gauff nie zagra w półfinale tegorocznej edycji turnieju WTA w Stuttgarcie. Lepsza od Amerykanki okazała się bowiem Marta Kostjuk, która wygrał ćwierćfinał 3:6, 6:4, 7:6 (8:6).

Gauff i Kostjuk stanęły naprzeciwko siebie podczas piątkowego ćwierćfinału turnieju w Stuttgarcie. Mecz rozpoczął się po myśli zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych. Gauff wygrała pierwszego seta 6:3 i była na bardzo dobrej drodze do zapewnienia sobie udziału w półfinale prestiżowej imprezy.

Ukrainka nie poddała się jednak tak łatwo. Tenisista ze wschodu bardzo dobrze zaprezentowała się w drugim secie, wygrywając partię 6:4 i tym samym doprowadzając do wyrównania w tym pojedynku.

O wyniku starcia musiała rozstrzygnąć trzecia odsłona. Po bardzo wyrównanej walce w tie-breaku szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła Kostjuk. Ukrainka wygrała ostatnią partię 8:6 i zagwarantowała sobie miejsce w półfinale turnieju w Stuttgarcie.

Jej kolejną przeciwniczką na kortach w Niemczech będzie Marketa Vondrousova. W drugim półfinale Iga Świątek zmierzy się z Jeleną Rybakiną.

Coco Gauff - Marta Kostjuk 6:3, 4:6, 6:7 (6:8)