Magda Linette poznała rywalkę w półfinale! To może być trudny mecz

Magda Linette poznała kolejną rywalkę

Magda Linette w piątek 19 kwietnia zapewniła sobie awans do półfinału tegorocznej edycji turnieju WTA w Rouen. Tego samego dnia Polka poznała swoją kolejną rywalkę. Naprzeciwko poznanianki stanie Anhelina Kalinina.

Magda Linette bardzo dobrze poradziła sobie w ćwierćfinale turnieju WTA w Rouen. Przeciwniczką poznanianki była Arantxa Rus. Pierwszy set tego pojedynku był bardzo wyrównany, a o jego wyniku musiał zadecydować tie-break. Polka zachowała jednak spokój i wygrała ostatnią partię 11:9.

Drugi set już potoczył się po myśli zawodniczki ze stolicy Wielkopolski. Linnete wygrała tę odsłonę, przegrywając w tym czasie zaledwie jednego seta.

W piątek odbył się także inny ćwierćfinał, który wyłonił przeciwniczkę Polki w kolejnym meczu podczas francuskiej imprezy. Zmierzyły się ze sobą Anhelina Kalinina i Mirra Andriejewa. Lepsza w tej rywalizacji okazałą się pierwsza z wymienionych tenisistek, która wygrała mecz 6:4, 7:5.

Kalinina obecnie plasuje się na 32. miejscu w rankingu WTA. Pochodząca z Ukrainy 27-latka już raz mierzyła się z Linette. W 2018 roku, podczas turnieju rozgrywanego w chorwackim Bol, lepsza okazała się Polka, która wygrała mecz 6:6, 7:6 (7:0).