Zrobiła to! Polska tenisistka zagra w finale

Magda Linette po emocjonującym meczu pokonała Anhelinę Kalininę 6:1, 4:6, 6:2 w półfinale turnieju WTA w Rouen. Spotkanie trwało ponad dwie godziny.

Linette miała dobre wspomnienia z Ukrainką, bo w 2018 roku pokonała ją w dwóch setach na turnieju w Bol. Wtedy spotkanie było niezwykle wyrównane, dlatego wielu fanów tenisa mogło być zdziwionych przebiegiem pierwszego seta w sobotnim półfinale.

Linette umiejętnie utrzymywała swoje podanie, a w czwartym gemie przełamała faworyzowaną Kalininę. Następnie powtórzyła to chwilę później, dzięki czemu wygrała seta 6:1.

W drugiej partii też wszystko szło po myśli Linette, która w pewnym momencie prowadziła już 4:3 i to z przełamaniem. Od tego momentu Ukrainka zaczęła jednak prezentować się lepiej, zwyciężyła trzy gemy z rzędu, doprowadzając do decydującego seta.

W nim Linette wróciła do dobrej gry, przełamując Ukrainkę w trzecim gemie, a następnie powtórzyła to w piątym. Ta przewaga okazała się wystarczająca. Poznanianka wygrała 6:2 i wywalczyła awans.

Polka zmierzy się w finale ze Sloane Stephens.

Magda Linette - Anhelina Kalinina 2:1 (6:1, 4:6, 6:2)