A było już tak blisko... Tytuł w Barcelonie nie dla Polaka!

Tenis
A było już tak blisko... Tytuł w Barcelonie nie dla Polaka!
fot. PAP

Jan Zieliński i Hugo Nys przegrali turniej deblowy w Barcelonie! W finale Polak i Monakijczyk ulegli Argentyńczykom Maximo Gonzalez/Andres Molteni 1:2 (6:4, 4:6, 9:11).

Polak i Monakijczyk nie byli faworytami w tym finale. Dwukrotnie mierzyli się już z argentyńskim duetem i w obu przypadkach musieli uznać wyższość rywali. W Barcelonie dotychczas radzili sobie jednak świetnie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek zwróciła się do byłej liderki rankingu WTA. Opublikowała ich wspólną fotografię

 

To spotkanie rządziło się jednak swoimi prawami. Mimo że Nys i Zieliński stracili pierwsze podanie, szybko odrobili stratę. Później sytuacja powtórzyła się, ale polsko-monakijski duet wyciągnął wnioski. W decydującym momencie pokazał moc i chwilę później Argentyńczycy stanęli przed zadaniem odwrócenia losów całego finału.

 

Druga partia rozpoczęła się spokojniej. Obie ekipy wygrywały swoje serwisy, niejednokrotnie serwując publiczności świetne zagrania przy siatce. Chwila dekoncentracji dopadła niestety Polaka i Monakijczyka w bardzo ważnym momencie. Poskutkowało to przełamaniem, a w konsekwencji zwycięstwem Argentyńczyków w drugiej partii.

 

O wszystkim miał zatem zadecydować super tie-break. A w nim zdecydowanie lepiej zaczęli Nys i Zieliński. Ich "zaliczka" okazała się jednak niewystarczająca, a po kilkunastu minutach to duet z Ameryki Południowej stanął przed szansą na zwycięstwo. Wykorzystali trzecią szansę i zdobyli tytuł!

 

Hugo Nys/Jan Zieliński - Maximo Gonzalez/Andres Molteni 6:4, 4:6, 9:11.

 

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie