Dramat gwiazdy PlusLigi! Nie zagra na IO w Paryżu?!

Siatkówka
Dramat gwiazdy PlusLigi! Nie zagra na IO w Paryżu?!
fot. PAP
Uraz, którego nabawił się Stephen Boyer, okazał się poważniejszy niż pierwotnie przypuszczano.

Niepokojące doniesienia docierają z Francji. Jak donoszą tamtejsze media, uraz, którego nabawił się Stephen Boyer, okazał się poważniejszy niż pierwotnie przypuszczano. Znanego siatkarza tym samym może zabraknąć na igrzyskach w Paryżu.

Boyer doznał groźnie wyglądającego urazu w drugim secie meczu Trefla Gdańsk z Asseco Resovią w ćwierćfinale PlusLigi. Atakujący Asseco Resovii nie mógł kontynuować gry i musiał opuścić boisko.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ogromna ulga dla ZAKSY. Lider zespołu zostaje!


Sytuacja miała miejsce w końcówce drugiego seta, przy stanie 23:22. Boyer próbował zablokować atak Kewina Sasaka. Opadając, nabawił się kontuzji stawu skokowego, która wykluczyła go z gry do końca sezonu klubowego.

 

Teraz nowe informacje w tej sprawie przekazali dziennikarze L'Equipe. Jak się okazało, Boyer przejdzie konsultacje z lekarzami w sprawie potencjalnej operacji. Jeśli Francuz będzie musiał poddać się zabiegowi, prawdopodobnie opuści okres przygotowawczy i igrzyska, które odbędą się w Paryżu.

 

 

Francja broni tytułu z igrzysk w Tokio. Boyer i spółka w finale pokonali wówczas Rosję 3:2. W ćwierćfinale Trójkolorowi wyeliminowali reprezentację Polski, również wygrywając w tie-breaku.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie