Ogromna ulga dla ZAKSY. Lider zespołu zostaje!

Siatkówka

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przedłużyła kontrakt z Davidem Smithem na kolejny sezon. Amerykanin broni barw tego zespołu od 2019 roku. Trzykrotnie zwyciężył z nim Ligę Mistrzów.

Za Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle jeden z najgorszych sezonów w historii klubu. Siatkarze, nękani przez cały sezon kontuzjami, zakończyli go przedwcześnie, plasując się na 10. pozycji. Od kiedy zespół z województwa opolskiego pojawił się na mapie najwyższej ligi, nie zdarzyło się, by nie zagrał w fazie play-off. Aż do teraz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Świetne informacje dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla! I to tuż przed finałem

 

Wiadomo już, że z klubem pożegna się Aleksander Śliwka. Został on już nawet pożegnany przez kibiców. Mówi się również o odejściu Bartosza Bednorza i Łukasza Kaczmarka. Nie da się ukryć, że trzon drużyny wielokrotnych mistrzów Polski rozpadnie się. 

 

Nie wszyscy czołowi zawodnicy jednak odejdą. Włodarze zespołu w poniedziałek poinformowali, ze kontrakt na kolejny sezon przedłużył środkowy David Smith. To będzie już szósty rok Amerykanina w barwach ZAKSY. 

 

Smith to jedno z najważniejszych ogniw z drużynie. Wywalczył mistrzostwo Polski (2022) oraz trzykrotnie Puchar i Superpuchar. W swojej gablotce ma również najcenniejsze z najcenniejszych trofeów - trzy zwycięstwa w Lidze Mistrzów. 

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Włochy - Polska. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie