Najpiękniejsza łyżwiarka świata wprost po rozstaniu. "Gdybym była diwą, wybrałabym pieniądze"

Zimowe

Jutta Leerdam jest uważana za najpiękniejszą łyżwiarkę świata. Drużyna Jumbo-Visma sensacyjnie zakończyła współpracę z Holenderką. Jak przyznaje gwiazda, było to dla niej bolesne rozstanie.

Leerdam za pośrednictwem Instagrama ogłosiła, że w przyszłym sezonie nie będzie już występować w żółtych barwach. Łyżwiarka przyznała, że ostatni czas nie był dla niej łatwy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Historyczny sezon w wykonaniu reprezentacji Polski. "Ten rok zostanie nam w pamięci"

 

"Miałam parę trudnych tygodni. zwłaszcza że już za dwa lata rozpoczną się igrzyska olimpijskie" - czytamy pod postem.

 

Zdaniem mediów Leerdam otrzymała korzystną ofertę, jednak nie opuszczały jej wątpliwości. "Zawsze słuchałam swojej intuicji i wiem, co chcę robić dalej" - zapewniła na Instagramie.

 

W rozmowie z holenderskim The Telegraaf Leerdam zdradziła, że zerwanie negocjacji przez Jumbo-Visma było dla niej bolesne.

 

"Nie chcę rzucania ciastem, ale sposób, w jaki to zakomunikowano, jest brakiem szacunku i wydaje się, że jest to sposób na zminimalizowanie szkód" - opowiadała łyżwiarka.

 

"Chciałam czegoś innego ze sportowego punktu widzenia. Zaproponowałam wiele alternatyw, ale bezskutecznie" - powiedziała.

 

Holenderka życzyła byłej drużynie wszystkiego najlepszego w przyszłości oraz pokusiła się... o małą szpileczkę w ich stronę.

 

"Pogłębiają uprzedzenia na mój temat. Tak, noszę makijaż, lubię ładne ubrania i jestem aktywna w mediach społecznościowych. Ale gdybym była prawdziwą diwą, wybrałabym pieniądze" - podkreśliła.

 

"A mnie o to nie chodzi. Chcę zdobyć złoty medal za wszelką cenę" - dodała Holenderka.

 

Leerdam w 2023 roku zdobyła zajęła pierwsze miejsce podczas MŚ w Heerenveen w rywalizacji na 1000 m. Łyżwiarka ma być jedną z najważniejszych postaci reprezentacji Holandii na igrzyskach olimpijskich w Mediolanie.

 

Hubert Stępień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie