Nieprawdopodobne! Ryoyu Kobayashi pobił rekord świata w długości lotu o niemal 40 metrów (WIDEO)

Zimowe
Nieprawdopodobne! Ryoyu Kobayashi pobił rekord świata w długości lotu o niemal 40 metrów (WIDEO)
Fot. Cyfrasport
Ryoyu Kobayashi wylądował na 291. metrze na skoczni w Islandii.

Niewiarygodnym wyczynem popisał się Ryoyu Kobayashi. Japończyk na specjalnie przygotowanej skoczni w Islandii poszybował na odległość 291 metrów. To zdecydowanie najdłuższy lot w historii skoków narciarskich. Przypomnijmy, że należący do Stefana Krafta oficjalny rekord świata wynosi 253,5 metra. Rekordowy skok Kobayashiego w załączony materiale wideo.

Przypomnijmy, że mistrz olimpijski z Pekinu od kilku dni przebywa w Islandii. Tam bierze udział w przedsięwzięciu organizowanym przed Red Bulla. Austriacki koncern jest sponsorem 27-latka. Celem akcji było uzyskanie przez Kobayashiego odległości 300 metrów. Według nieoficjalnych doniesień islandzkich mediów we wtorek Japończyk wylądował na 256. metrze. Dzień później przebił to osiągnięcie. 

 

Drugi skoczek ostatniej edycji Pucharu Świata pofrunął na 291. metr. Poniżej nagranie z lotu. 

Rekordowy skok Kobayashiego:

 

Kobayashi od kilku lat jest jednym z najlepszych skoczków na świecie. Japończyk ma na swoim koncie dwie Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ. Ponadto na igrzyskach olimpijskich w Pekinie wywalczył złoto w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej, a na dużym obiekcie dołożył srebro. Do tego aż trzykrotnie wygrywał Turniej Czterech Skoczni i raz triumfował w cyklu Raw Air. Miniony sezon ukończył na drugim miejscu w PŚ. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie