Co za popis rywalki Świątek! Nie straciła nawet gema

Coco Gauff bez większych problemów awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA w Madrycie. Amerykanka nie straciła nawet gema w starciu z Arantxą Rus. Mecz trwał 52 minuty.

Gauff sześć dni temu niespodziewanie przegrała z Martą Kostiuk w ćwierćfinale w Stuttgarcie. W Madrycie miała wolny los w pierwszej rundzie, podczas gdy jej czwartkowa rywalka musiała uporać się z Brendą Fruhvirtovą.

Mecz drugiej rundy był wyjątkowo jednostronny. Gauff od początku narzuciła swój styl gry. Świadczy o tym wynik, ponieważ Amerykanka wygrała oba sety po 6:0. Taki rezultat z pewnością może zrobić wrażenie na jej rywalkach w turnieju w stolicy Hiszpanii.

Gauff w trzeciej rundzie zmierzy się z Dajaną Jastremską.