Dominacja w pierwszym secie i zacięta walka w drugim. Hubert Hurkacz gra dalej w Madrycie

Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy turnieju w Madrycie. Dziewiąty tenisista rankingu ATP pokonał Jacka Drapera w dwóch setach (6:1, 7:5). Rywalem Polaka w kolejnej fazie zmagań będzie Daniel Altmaier. Poniżej skrót meczu Hurkacz - Draper.

Pierwszy set to popis gry Polaka. Hurkacz na początku partii dwukrotnie przełamał swojego rywala, a do tego wygrywał swoje gemy serwisowe. W pewnym momencie prowadził 5:0. Ostatecznie Draper ugrał w tej odsłonie rywalizacji tylko jednego gema. Przy stanie 5:1 wrocławianin wykorzystał drugą piłkę setową i wyszedł na prowadzenie w spotkaniu.

W drugim secie gra wyglądała już inaczej. Tym razem Amerykanin w przekonującym stylu wygrywał swoje gemy serwisowe. Hurkacz nie był w stanie go przełamać, ale nadrabiał przy swoim podaniu. W związku z tym zawodnicy szli „łeb w łeb”.  Przebieg partii wyraźnie wskazywał na to, że zobaczymy grę na przewagi.

Tak też ostatecznie się stało. Przy stanie 5:5 walka o zwycięstwo w gemie była bardzo długa. Finalnie to Polak zachował więcej zimnej krwi i przełamał rywala. Następnie serwował na zwycięstwo w secie i całym meczu. Polak wykorzystał pierwszą piłkę meczową i wygrał drugą partię 7:5 i całe spotkanie 2:0. W kolejnej rundzie przeciwnikiem Polaka będzie Daniel Altmaier z Niemiec.

Hubert Hurkacz - Jack Draper: Wynik meczu. Kto wygrał?

Hubert Hurkacz - Jack Draper 2:0 (6:1, 7:5)