Iga Świątek idzie jak burza! Tylko dwa przegrane gemy

Iga Świątek gra dalej w Madrycie

Iga Świątek się nie zatrzymuje. Polka zapewniła sobie awans do czwartej rundy tegorocznej edycji turnieju WTA w Madrycie. Sorana Cirstea nie była w stanie postawić się liderce światowego rankingu. Raszynianka wygrała mecz 6:1, 6:1. Skrót meczu Świątek - Cirstea w załączonym materiale wideo.

Iga Świątek już od początku dominowała na korcie. Sorana Cirstea nie potrafiła znaleźć odpowiedzi na grę liderki światowego rankingu. Pochodząca z Raszyna zawodniczka bez większych problemów wygrywała kolejne gemy. Set ostatecznie zakończył się triumfem Polki po 41 minutach gry. Rumunka w tej partii zwyciężyła tylko w jednym gemie.

Na początku kolejnej odsłony, kibice myśleli, że Cirstea w końcu postawi się wyżej notowanej przeciwniczce. Rumunka rozpoczęła bowiem seta od obronienia swojego serwisu. Mimo to Świątek już po chwili rozwiała wątpliwości fanów. Raszynianka dwukrotnie przełamała przeciwniczkę w tej partii. Dzięki temu wygrała seta 6:1 i zapewniła sobie awans po 78  minutach gry.