PlusLiga 2024: Końcowa klasyfikacja

Robert MurawskiSiatkówka

Sezon 2023/2024 w PlusLidze już za nami! Poznaliśmy końcową klasyfikację rozgrywek. Kto został mistrzem Polski w siatkówce? Które miejsca zajęły poszczególne drużyny? Kto spadł z ekstraklasy siatkarzy? PlusLiga 2024 - sprawdź końcową klasyfikację.

W obecnym sezonie PlusLigi wystartowało szesnaście drużyn. Zdegradowany został ostatni zespół w tabeli po fazie zasadniczej – Enea Czarni Radom. Osiem czołowych zespołów fazy zasadniczej zagrało w play-off. Rywalizacja w ćwierćfinałach i półfinałach toczyła się systemem mecz i rewanż z możliwym złotym setem. W finale i meczach o trzecie miejsce walczono do dwóch zwycięstw.

 

Zobacz także: Najlepsze siatkarki sezonu Tauron Ligi 2024. Kto wygrał rankingi?

 

Brązowy medal mistrzostw Polski wywalczyli siatkarze Projektu Warszawa. W meczach o trzecie miejsce rywalizowali z Asseco Resovią. Wygrali w Rzeszowie 3:0 i taki sam wynik uzyskali w rewanżowym starciu na Torwarze.

 

W finale Jastrzębski Węgiel mierzył się z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Jastrzębianie wygrali pierwsze spotkanie na wyjeździe 3:0, ale w drugim przegrali u siebie 1:3. Mistrza Polski wyłoniło więc trzecie starcie, rozegrane w Jastrzębiu-Zdroju. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali 3:1 i po raz czwarty w historii wywalczyli mistrzostwo Polski.

 

Końcowa klasyfikacja PlusLigi w załączonej galerii zdjęć:

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie