Manchester City wygrał i nadal ma wszystko w swoich rękach

Piłkarze Manchesteru City pokonali na wyjeździe Nottingham Forest 2:0 w meczu 35. kolejki Premier League. W tabeli obrońcy tytułu zajmują drugie miejsce, a ich strata do prowadzącego Arsenalu wynosi tylko punkt. "The Citizens" mają też rozegrany o jeden mecz mniej.

Bramki zdobyli Josko Gvardiol w 32. minucie i w 71. Erling Haaland, który z dorobkiem 21 goli prowadzi w klasyfikacji strzelców. Drugi jest Cole Palmer z Chelsea (20 trafień).

Wcześniej w niedzielę Arsenal wygrał na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur 3:2. Goście mieli świetną pierwszą połowę, po której prowadzili 3:0. Najpierw samobójcze trafienie zanotował Pierre-Emile Hojbjerg, a następnie na listę strzelców wpisali się Bukayo Saka i Kai Havertz.

W 64. minucie błąd bramkarza Arsenalu wykorzystał Cristian Romero, a w 87. z rzutu karnego trafił Heung-min Son.

Broniący barw "Kanonierów" Jakub Kiwior zaczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 89. minucie.