Co za powrót! Iga Świątek poznała finałową rywalkę w Madrycie

Aryna Sabalenka i Jelena Rybakina przed meczem.

Iga Świątek poznała finałową rywalkę w turnieju WTA w Madrycie. Liderka rankingu w decydującym spotkaniu zmierzy się z Aryną Sabalenką, która w półfinale pokonała Jelenę Rybakinę.

W półfinale Świątek w dwóch setach ograła Amerykankę Madison Keys. Finałową rywalkę Polki wyłoniło hitowe starcie Rybakina - Sabalenka. Pierwszego seta gładko wygrała reprezentantka Kazachstanu, triumfując 6:1. W drugim miała już przewagę przełamania, ale nie zdołała wykorzystać okazji i Białorusinka wróciła do gry, zwyciężając 7:5.

W decydującym secie obie tenisistki umiejętnie wygrywały gemy przy swoim serwisie. Ostatecznie końcowy wynik meczu Rybakina - Sabalenka rozstrzygnął się w tie-breaku. W tym lepsza okazała się reprezentantka Białorusi, triumfując 7:5 i w całym meczu 2:1.

W styczniu tego roku Rybakina wygrała z Sabalenką w finale turnieju w Brisbane, ogrywając ją w dwóch setach.

Finał Świątek - Sabalenka zostanie rozegrany w sobotę 4 maja.

Jelena Rybakina - Aryna Sabalenka 6:1, 5:7, 6:7