Wlazły najlepszym przyjmującym! Wielki sukces siatkarzy Trefla Gdańsk

Mariusz Wlazły i Arkadiusz Wlazły.

Zwycięstwem siatkarzy Trefla Gdańsk zakończyły się rozgrywane w Kielcach mistrzostwa Polski młodzików. W meczu o złoto gdańszczanie pokonali KS Metro Family Warszawa. Brąz przypadł drużynie AT Jastrzębski Węgiel. Nagrodę MVP otrzymał Adam Potempa z Trefla. Wśród wyróżnionych znalazł się również Arkadiusz Wlazły, syn legendarnego Mariusza Wlazłego.

W dniach 1–4 maja w Kielcach rozegrane zostały mistrzostwa Polski młodzików 2024. Wystartowało w nich osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy: Enea Energetyk Poznań, AKS V LO Rzeszów, Trefl Gdańsk SA, Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel (grupa A) oraz Aluron CMC Wybicki Kielce, SMS Sparta Kraków, KS Metro Family Warszawa, BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa (grupa B).

Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansowały do półfinałów. W nich Trefl Gdańsk pokonał drużynę BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa 2:0, a ekipa KS Metro Family Warszawa ograła po wyrównanym meczu AT Jastrzębski Węgiel 2:1 (15:13 w trzecim secie). W meczu o brąz jastrzębianie wygrali z bydgoszczanami 2:1.

W wielkim finale Trefl Gdańsk SA pewnie wygrał w dwóch setach z KS Metro Family Warszawa (25:18, 25:17). Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Adam Potempa. Przyjmujący Trefla zdobył w finale osiem punktów – najwięcej dla swej drużyny. Siedem oczek dołożył drugi z przyjmujących – Arkadiusz Wlazły, który również otrzymał nagrodę indywidualną.

Wyniki decydujących meczów:

2024-05-04: Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel – BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa 2:1 (25:27, 25:16, 15:13) /mecz o 3. miejsce
2024-05-04: Trefl Gdańsk SA - KS Metro Family Warszawa 2:0 (25:18, 25:17) /finał.