Faworyt gospodarzy wygrał etap Giro d'Italia

Jonathan Milan (Lidl-Trek) wygrał we wtorek czwarty etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia.

Włoch Jonathan Milan (Lidl-Trek) wygrał we wtorek czwarty etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia, prowadzący z Acqui Terme do Andory (190 km). Na 16. miejscu uplasował się Stanisław Aniołkowski (Cofidis). Różową koszulkę lidera zachował Słoweniec Tadej Pogacar (UAE Team Emirates).

Stosunkowo płaski odcinek przebiegający początkowo w deszczu, był okazją do popisów sprinterskich na końcowych metrach. Milan wyprzedził na finiszu Australijczyka Kadena Grovesa (Alpecin-Deceuninck) i Niemca Phila Bauhausa (Bahrain-Victorious).

23-letni Milan to triumfator klasyfikacji punktowej w ubiegłorocznym Giro. To jego drugie w karierze etapowe zwycięstwo w tym wyścigu. Poprzednie odniósł właśnie w edycji 2023.

Jeden z kandydatów do etapowego triumfu Erytrejczyk Biniam Girmay (Intermarche-Wanty) musiał wycofać się na trasie wskutek kontuzji odniesionych podczas upadku na 67 km przed metą.

Wszyscy faworyci wyścigu przyjechali w tym samym czasie i w klasyfikacji generalnej nie doszło do poważniejszych zmian. Pogacar nadal wyprzedza drugiego Brytyjczyka Gerainta Thomasa (Ineos Grenadiers) o 46 sekund.

54. pozycję ze stratą 13.10 zajmuje Rafał Majka (UAE Team Emirates), którego zadaniem będzie przede wszystkim pomaganie Pogacarowi. Specjalizujący się w sprintach Aniołkowski jest 134. z blisko 40-minutową stratą.

W środę kolarze przejadą 178 km z Genui do Lukki. Zakończenie wyścigu 26 maja w Rzymie.