Mistrzyni świata przekazała smutną informację. Nie pojawi się na igrzyskach olimpijskich

Andrzej AdamiecInne
Mistrzyni świata przekazała smutną informację. Nie pojawi się na igrzyskach olimpijskich
fot. PAP
Emma Coburn nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich

Emma Coburn za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych przekazała bardzo smutną informację. Mistrzyni świata i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich nie pojawi się podczas tegorocznej rywalizacji w Paryżu.

Już niedługo rozpocznie się jedna z najważniejszych imprez w świecie sportu. Jedną z gwiazd, która miała brać udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, była Emma Coburn. Jak się jednak okazuje, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych zawodniczka nie pojawi się w stolicy Francji. Wszystko przez uraz kostki. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Polskie lekkoatletki wicemistrzyniami świata. A to nie koniec świetnych wieści!

 

Coburn opublikowała post na swoim oficjalnym koncie na Instagramie. Wytłumaczyła w nim fanom, dlaczego nie zobaczą jej podczas nadciągających igrzysk olimpijskich. 

 

"Naprawdę nie wiem, co powiedzieć... Złamałam kostkę podczas skoku do wody w Szanghaju. Na początku myślałam, że tylko skręciłam, mimo że ból był dość intensywny. Kiedy wróciłam do domu, zdjęcia pokazały zerwane więzadła, uszkodzoną chrząstkę i pęknięcie kości śródlądowej. Wczoraj miałam operację i wkręcono mi śrubę w kostkę i wyczyszczono chrząstkę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to za 6 tygodni znów będę mogła zacząć biegać. To znaczy, że jestem poza igrzyskami olimpijskimi. Marzenie o Paryżu się skończyło" - napisała lekkoatletka.

 

Coburn specjalizuje się w biegach na 3000 metrów z przeszkodami. Właśnie na tym dystansie zdobyła brązowy medal podczas igrzysk olimpijskich w 2016 roku. Jej największym sportowym osiągnięciem jest złoty "krążek" zdobyty podczas mistrzostw świata w 2017 roku w Londynie. Dwa lata później, czyli w 2019 roku, sięgnęła po srebro podczas czempionatu globu w Dausze.

 

Igrzyska w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i zakończą 11 sierpnia. Igrzyska paralimpijskie odbędą się między 28 sierpnia a 8 września.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie