Koniec turnieju dla polskiej tenisistki! Była liderka rankingu WTA okazała się za mocna

Magda Linette odpadła z turnieju w Rzymie.

Magda Linette pożegnała się z turniejem WTA w Rzymie na etapie drugiej rundy. Polka przegrała w trzech setach setach z Victorią Azarenką. Tenisistka z Poznania obroniła pięć piłek meczowych w decydującej odsłonie rywalizacji, ale nie udało się odwrócić wyniku.

Przebieg pierwszej partii był dość wyrównany. Żadna z zawodniczek nie była w stanie wypracować sobie wyraźnej przewagi. Wystarczy wspomnieć, że w tym secie zobaczyliśmy aż sześć przełamań - po trzy Polki i Białorusinki. Ostatecznie stało się jasne, że zwyciężczynię tego seta wyłoni gra na przewagi.

W jej trakcie lepiej zaprezentowała się poznanianka. Linette miała aż trzy piłki setowe. Dwie pierwsze Azarenka wybroniła. Przy trzeciej jednak 32-latka okazała się skuteczniejsza. Polka wygrała premierową partię 7:6.

Drugi set miał dość podobny przebieg, choć tym razem tenisistki trochę lepiej serwowały. Obie zawodniczki miały na koncie tylko po jednym przełamaniu aż do stanu 5:4 dla Białorusinki. W kluczowym momencie była liderka światowego rankingu wygrała gema przy podaniu Polki. Azarenka zwyciężyła 6:4 i doprowadziła do remisu w spotkaniu.

Losy rywalizacji musiał przesądzić trzeci set. W nim zdecydowanie lepiej radziła sobie Białorusinka. Dwukrotnie przełamała Linette i przy stanie 5:1 miała cztery piłki meczowe. Polka jednak się obroniła i wygrała tego gema. Później okazała się również lepsza w kolejnym, ale przy wyniku 5:3 Azarenka wykorzystała szóstą w tym secie piłkę meczową. 35-latka awansowała do kolejnej rundy turnieju w Rzymie.

Było to szósta potyczka Linette z Azarenką. Aktualny bilans to dwa zwycięstwa Polki i cztery Białorusinki.

Magda Linette - Victoria Azarenka 1:2 (7:6, 4:6, 3:6)