Polak pokonany na gali UFC. Techniczny nokaut na kilka sekund przed końcem ostatniej rundy

Mateusz Rębecki przegrał na gali UFC

Mateusz Rębecki (19-2) przegrał na gali UFC. Diego Ferreira (19-5) wygrał przez techniczny nokaut na kilka sekund przed końcem ostatniej, trzeciej rundy pojedynku.

Rębecki już na samym początku ruszył do ataku. Polak był w stanie trafić Brazylijczyka kilkoma mocnymi uderzeniami. Zawodnik z Ameryki Południowej po chwili zaczął jednak odpowiadać celnymi kopnięciami. Rębecki, który na starcie pojedynku wyglądał bardzo pewnie, coraz częściej zaczął wycofywać się do defensywy.

Na lekko ponad minutę przed końcem pierwszej połowy Rębecki mocno trafił rywala lewą ręką. Ferreira zachwiał się, a Polak wykorzystał swoją okazję i sprowadził walkę do parteru. Wydawało się, że zawodnik urodzony w Gryficach bez problemu przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mimo to Brazylijczyk wytrzymał atak rywala.

Rębecki bardzo dobrze wszedł w drugą rundę. Już na początku obalił przeciwnika. Ferreira popisał się jednak swoimi umiejętnościami i po chwili zrzucił z siebie oponenta. Było widać, że obaj zawodnicy byli już bardzo zmęczeni. Pod koniec rundy zawodnik z Ameryki Południowej wyprowadził serię mocnych ciosów w parterze. Polak zakończył drugą część pojedynku z rozciętym łukiem brwiowym.

Większość trzeciej rundy zawodnicy spędzili na macie. W parterze dominował Ferreira, który na kilkanaście sekund przed końcem pojedynku zaczął wyprowadzać bardzo mocne ciosy. Sędzia musiał przerwać starcie. Tym samym Rębecki po praz pierwszy w swojej karierze przegrał walkę na gali UFC.