Kontrakt na cztery lata! Siatkarz reprezentacji Polski związał się z PGE GiEK Skrą

Siatkówka
Kontrakt na cztery lata! Siatkarz reprezentacji Polski związał się z PGE GiEK Skrą
fot. CEV
Reprezentant Polski juniorów Błażej Bień podpisał kontrakt z PGE GiEK Skrą Bełchatów.

PGE GiEK Skra Bełchatów poinformowała o podpisaniu czteroletniej umowy z jednym z najzdolniejszych rozgrywających młodego pokolenia. Nowym siatkarzem klubu został reprezentant Polski juniorów Błażej Bień. W przyszłym sezonie zostanie on wypożyczony do jednego z klubów Tauron 1. Ligi.

Błażej Bień (rocznik 2005) gra na pozycji rozgrywającego. Swoje pierwsze poważne siatkarskie kroki stawiał w drużynie Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, występującej na co dzień w drugiej lidze. W barwach częstochowskiego zespołu zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych (2022) oraz mistrzostwo Polski juniorów (2024). W obu turniejach sięgnął po tytuł MVP finałów.

 

Zobacz także: Ból głowy trenera. Drugi przyjmujący wypadł z kadry przed Ligą Narodów siatkarzy!

 

Młody rozgrywający ma na swoim koncie również występy w reprezentacji Polski. Z kadrą U20 zwyciężył w turnieju EEVZA, co zapewniło Polakom awans do tegorocznych mistrzostw Europy U20.

 

Młodzieżowy mistrz Polski miał już okazję występować w PGE GiEK Skrze, choć na razie tylko w nieoficjalnych spotkaniach. Pomagał bełchatowskiej drużynie w przygotowaniach do sezonu 2023/2024. Wystąpił w meczu sparingowym z Barkom-Każany Lwów oraz podczas V Memoriału im. Janusza Sikorskiego w Częstochowie, który to Skra wygrała.

 

Podpisanie kontraktu z Błażejem Bieniem to jeden z efektów ogłoszonej pod koniec kwietnia współpracy pomiędzy Skrą Bełchatów a AZS Częstochowa. Jej celem jest stworzenie możliwości rozwoju dla najbardziej obiecujących talentów siatkarskich.

 

– Dołączenie Błażeja Bienia do naszej drużyny to jeden z elementów współpracy z AZS-em Częstochowa. Ma ona na celu rozwój największych talentów siatkarskich – przyznał wiceprezes Skry Tomasz Koprowski.

 

 

 

 

– Już od długiego czasu, w szczególności Michał Bąkiewicz - koordynator Akademii Skry, obserwował postępy Błażeja Bienia. To młody zawodnik o naprawdę dużych umiejętnościach i perspektywach rozwoju. Tym bardziej cieszy nas podpisany kontrakt. Jest to dla naszego klubu duża inwestycja w przyszłość – zaznaczył prezes klubu Wiesław Deryło.

 

Błażej Bień związał swoją przyszłość z bełchatowskim klubem, a teraz będzie ogrywać się i zdobywać cenne doświadczenie. Młody rozgrywający podpisał czteroletni kontrakt, a na najbliższy sezon zostanie wypożyczony do jednego z pierwszoligowych klubów.

Robert Murawski/Polsat Sport, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Brazylia - USA. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie