MŚ w hokeju: Polska - Francja. Relacja live i wynik na żywo 14.05

Zimowe

Polski i Francja zagrają ze sobą w spotkaniu trzeciej serii gier grupy B hokejowych mistrzostw świata elity. Wszystko wskazuje na to, że rezultat tego starcia będzie szalenie istotny dla dalszych losów Biało-Czerwonych. Relacja live i wynik na żywo meczu Polska - Francja na Polsatsport.pl.

Warto podkreślić, że ani jedni, ani drudzy nie poznali jeszcze smaku zwycięstwa na tym mundialu. Polacy w pierwszym meczu zmierzyli się z Łotyszami. Biało-Czerwoni zagrali jak równy z równym z trzecim zespołem poprzednich mistrzostw. Po niezwykle emocjonującej końcówce stało się jasne, że o wyniku zdecyduje dogrywka. W niej więcej zimnej krwi zachowali reprezentanci Łotwy, którzy zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Widzieli w Polakach chłopców do bicia. Teraz zmieniają zdanie. "Byli w stanie ukąsić"

 

Drugi mecz był jeszcze większym wyzwaniem dla podopiecznych Roberta Kalabera. Ich przeciwnikami byli Szwedzi, a zatem jeden z kandydatów do końcowego triumfu. Reprezentacja "Trzech Koron" wygrała 5:1, ale rezultat nie odzwierciedla przebiegu gry. Polacy postawili wyżej notowanym rywalom twarde warunki. 

 

Teraz Biało-Czerwoni zagrają z Francuzami. Trójkolorowi również czekają na pierwszą wygraną na mistrzostwach. Ekipa znad Sekwany najpierw przegrała 1:3 z Kazachstanem, a następnie po dogrywce musiała uznać wyższość Łotwy. Wiele wskazuje na to, że wtorkowy mecz może okazać się kluczowy w kontekście tego, która z drużyn utrzyma miejsce w elicie. Przypomnijmy, że najwyższej hokejowej klasy spadnie zespół, który zajmie ostatnią lokatę w grupie. 

 

Relacja live i wynik na żywo meczu Polska - Francja na Polsatsport.pl. Początek o 20:20. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie