UEFA zmienia zasady przed Euro 2024! Ważna informacja dla Lewandowskiego

Robert Lewandowski
UEFA zmienia zasady przed Euro 2024! Ważna informacja dla Lewandowskiego
fot. PAP
UEFA zmienia zasady przed EURO! Ważna informacja dla Lewandowskiego

Tylko kapitanowie zespołów będą mogli rozmawiać i dyskutować z sędzią na temat podejmowanych decyzji podczas nadchodzących meczów piłkarskich mistrzostw Europy - poinformował dyrektor zarządzający UEFA ds. sędziowania Roberto Rosetti.

Jeśli którykolwiek z pozostałych zawodników zbliży się do arbitra, okazując jakiekolwiek oznaki braku szacunku lub sprzeciwu, otrzyma żółtą kartkę. W przypadku, gdy kapitanem drużyny jest bramkarz, do komunikacji z sędzią zostanie wyznaczony piłkarz z pola.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kontuzja piłkarskiego reprezentanta Polski. Koniec sezonu

 

- Bycie sędzią we współczesnej piłce jest bardzo trudne. Podejmuje on od 200 do 250 decyzji podczas meczu, czyli jedną co 22 sekundy, w trudnych, a czasem kontrowersyjnych sytuacjach, pod ogromną presją. Jesteśmy gotowi rozmawiać i udostępniać więcej szczegółów zawodnikom i trenerom, aby pomóc im zrozumieć, w jaki sposób podjęto decyzję - wyjaśnił Rosetti w liście otwartym opublikowanym we wtorek.

 

Jak poinformował, trenerzy i zawodnicy z zadowoleniem przyjęli nową zasadę.

 

- Wyjaśnienie decyzji, gdy otacza cię i wywiera na tobie presję 22 graczy, jest niemożliwe. Może to prowadzić do zerwania komunikacji, a piękna gra bardzo szybko staje się bardzo brzydka. Prosimy, aby wszystkie drużyny upewniły się, że ich kapitan jest jedynym zawodnikiem, który rozmawia z sędzią. Prosimy kapitanów, aby upewnili się, że ich koledzy z drużyny nie wchodzą w drogę i nie otaczają sędziego, umożliwiając prowadzenie bezpośrednich rozmów w celu przekazania decyzji w odpowiednim czasie i z szacunkiem. Co ważne - chcemy, aby tylko kapitan zespołu, który chce omówić decyzję, mógł zwrócić się do sędziego - dodał dyrektor zarządzający ds. sędziowania.

 

Piłkarskie ME, z udziałem 24 drużyn narodowych, w tym Polski, rozpoczną się 14 czerwca i potrwają do 14 lipca. Na 10 stadionach w 10 niemieckich miastach odbędzie się łącznie 51 spotkań.

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie