Komfortowy awans Aryny Sabalenki. "Koszmar" Igi Świątek za burtą

Tenis

Aryna Sabalenka awansowała do półfinału turnieju WTA w Rzymie. Białorusinka bez większych problemów pokonała Jelenę Ostapenko w dwóch setach 6:2, 6:4.

Sabalenka w pierwszym secie komfortowo broniła swoich serwisów. Tego samego nie można powiedzieć o zawodniczce z Łotwy, która w tej części rywalizacji została przełamana dwa razy. Nic zatem dziwnego, że wiceliderka rankingu WTA wygrała pierwszą partię 6:2.

 

ZOBACZ TAKŻE: Aktywiści paraliżują WTA w Rzymie. Świątek przerwała milczenie, padły ważne słowa

 

Drugi set był już bardziej wyrównany. Do pierwszego przełamania doszło dopiero w siódmym gemie. To właśnie wtedy Ostapenko po raz kolejny nie potrafiła utrzymać własnego serwisu. Jak się okazało, ten moment okazał się kluczowy. Dzięki przełamaniu Sabalence udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugim secie (6:4) i awansować do półfinału turnieju w Rzymie.

 

 

 

 

Nie wiadomo jeszcze, z kim zmierzy się w swoim następnym meczu podczas turnieju w stolicy Włoch. Jej kolejną oponentkę wyłoni starcie Wiktoria Azarenka - Danielle Collins. Ten pojedynek również ma zostać rozegrany w środę.

 

 

Aryna Sabalenka - Jelena Ostpaneko 6:2, 6:4

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie