Najwyżsi i najniżsi siatkarze. Wzrost zawodników reprezentacji Polski 2024

Siatkówka

Polscy siatkarze rozpoczynają sezon reprezentacyjny. Trener Nikola Grbić powołał 30 zawodników do szerokiej kadry na Ligę Narodów 2024. Kto jest najwyższym, a kto najniższym siatkarzem w reprezentacji Polski? Zobacz w galerii zdjęć.

198,6 to średnia wzrostu siatkarzy reprezentacji Polski powołanych do szerokiej kadry na Ligę Narodów 2024. Zaledwie sześciu zawodników ma wzrost poniżej 190 centymetrów. Siedemnastu siatkarzy mierzy dwa metry i więcej. Najwyżsi zawodnicy mają wzrost 210 centymetrów.

 

Zobacz także: Najmłodsi i najstarsi siatkarze reprezentacji Polski 2024

 

Wśród siatkarzy, którzy mają wzrost powyżej średniej przeważają środkowi i atakujący. Najniżsi w drużynie są zawodnicy występujący na pozycji libero. Trudno ich jednak nazwać niskimi – mają od 180 centymetrów w górę.


Najwyższy siatkarz w historii reprezentacji Polski

 

Kto był najwyższym siatkarzem w historii reprezentacji Polski? Rekordzistą jest Bartłomiej Lemański. Zawodnik grający na pozycji środkowego ma aż 217 centymetrów wzrostu. Zadebiutował w kadrze w 2017 roku i wówczas pobił rekord innego środkowego – Marcina Nowaka (215 cm), który grał w reprezentacji w latach 1994–2003. Lemański w ostatnich latach nie był powoływany do kadry, nie znalazł się też wśród wybrańców selekcjonera Nikoli Grbicia na sezon 2024.

 

Jaki wzrost ma najwyższy polski siatkarz? Kto jest obecnie najniższym siatkarzem reprezentacji Polski? Jaki jest wzrost polskich siatkarzy, którzy znaleźli się w kadrze na obecny sezon?

 

Siatkarze reprezentacji Polski 2024 od najniższego do najwyższego w załączonej galerii zdjęć:

 

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie