Najmłodsi i najstarsi siatkarze reprezentacji Polski 2024

Siatkówka

Nikola Grbić powołał szeroką kadrę siatkarzy na Ligę Narodów 2024. W reprezentacji Polski znalazło się wielu doświadczonych siatkarzy, ale również kilku młodych zawodników. Kto jest najstarszym siatkarzem reprezentacji Polski, a kto najmłodszym? Zawodnicy z których roczników przeważają obecnie w kadrze? Ile lat mają poszczególni siatkarze? Zobacz załączoną galerię zdjęć.

Trener Nikola Grbić wybrał 30 siatkarzy na sezon 2024. W szerokiej kadrze dominują zawodnicy urodzeni w latach dziewięćdziesiątych – jest ich 23. Trzech zawodników urodziło się w latach osiemdziesiątych, a czterech już w XXI wieku. Najwięcej, bo pięciu przedstawicieli ma rocznik 1994 – są to więc siatkarze, którzy w tym roku skończyli bądź skończą 30 lat. Najstarszego od najmłodszego zawodnika dzieli różnica 15 lat, 11 miesięcy i 8 dni.

Zobacz także: Te kluby dały najwięcej siatkarzy do reprezentacji Polski. Lider zaskakuje?

 

Polacy rywalizację w Lidze Narodów rozpoczną 22 maja, a tegoroczna edycja zakończy się 30 czerwca. Najważniejszą imprezą będą igrzyska olimpijskie w Paryżu, które odbędą się w dniach 26 lipca – 11 sierpnia. Między początkiem i końcem obecnego sezonu reprezentacyjnego swoje urodziny będzie obchodziło dwunastu siatkarzy z szerokiej kadry.

 

W zestawieniu najstarszych i najmłodszych znaleźli się wszyscy siatkarze powołaniu do 30-osobowej kadry. Reprezentanci Polski siatkarzy od najmłodszego do najstarszego w galerii zdjęć:

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie