Te kluby dały najwięcej siatkarzy do reprezentacji Polski. Lider zaskakuje?

Siatkówka

Poznaliśmy szeroką kadrę na Ligę Narodów 2024. Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbić ogłosił nazwiska 30 zawodników, z którymi będzie współpracować w obecnym sezonie. W jakich drużynach grają siatkarze reprezentacji Polski? Które kluby dały najwięcej zawodników do polskiej kadry? Zobacz w galerii zdjęć.

Wśród 30 siatkarzy powołanych na sezon 2024 znaleźli się przedstawiciele aż piętnastu klubów – trzynastu polskich oraz dwóch zagranicznych. Z PlusLigi zabrakło siatkarzy, którzy w obecnym sezonie grali w drużynach: MKS Ślepsk Malow Suwałki, KGHM Cuprum Lubin oraz Barkom-Każany Lwów (ukraiński klub nie ma w kadrze polskich zawodników).

 

Zobacz także: Nikola Grbić skomentował powołania! Odniósł się do nieobecnych na liście

 

Drużyny z Suwałk i Lubina zakończą sezon poza czołową dziesiątką. Ślepsk drugi sezon z rzędu nie ma swojego przedstawiciela w polskiej kadrze. Miejsce w obecnym sezonie PlusLigi nie zawsze przekładało się jednak na liczbę powołanych zawodników. Przykładem jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która mimo słabszego sezonu, ma mocną grupę zawodników w kadrze.

 

Które kluby dały najwięcej zawodników do reprezentacji Polski siatkarzy? Zobacz w galerii zdjęć:

 

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie