Polak szczerze przed wielkoszlemowym turniejem. "Trzeba być na to przygotowanym"

Inne
Polak szczerze przed wielkoszlemowym turniejem. "Trzeba być na to przygotowanym"
fot. PAP
Adrian Meronk wypowiedział się przed startem PGA Championship

Przed nami kolejna edycja turnieju PGA Championship. Przed startem rywalizacji głos na temat swojej formy postanowił zabrać Adrian Meronk.

106. edycja prestiżowego PGA Championship odbywa się na polach Valhalla Golf Club w Louisville w amerykańskim stanie Kentucky. Meronk przed startem turnieju przyznał, że bardzo cieszy się na myśl o rywalizacji za oceanem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wymarzony początek sezonu Polaka. Pierwsze zawody i... kwalifikacja olimpijska!

 

- Dobrze się czuję z moją grą. Ostatnie parę tygodni grałem solidnie. Cieszę się, że mogę grać w PGE Championship - powiedział Meronk.


Polski golfista stwierdził, że podczas nadchodzącej rywalizacji duży wpływ na grę będą miały ciągle zmieniające się warunki atmosferyczne.


- To będzie bardzo długi tydzień. Próbuje wyciągnąć wnioski z moich ostatnich turniejów i zaoszczędzić jak najwięcej energii. To będzie bardzo wymagający turniej. Może być dużo opóźnień ze względu na pogodę. Trzeba być na to przygotowanym, być cierpliwym i grać uderzenie po uderzeniu - stwierdził Meronk.

 

Do rywalizacji w drugim wielkoszlemowym turnieju sezonu przystąpi 156 golfistów. Trofeum sprzed roku broni Brooks Koepka.

 

 

Transmisje z turnieju PGA Championship na sportowych antenach Polsatu.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie