Wymarzony początek sezonu Polaka. Pierwsze zawody i... kwalifikacja olimpijska!

Inne
Wymarzony początek sezonu Polaka. Pierwsze zawody i... kwalifikacja olimpijska!
fot. PAP
Damian Czykier

Powiedzieć, że Damian Czykier zanotował kapitalny początek sezonu 2024 to jak nic powiedzieć. Polski biegacz przez płotki podczas sobotniego mityngu w Warszawie osiągnął czas, który pozwolił mu uzyskać nie tylko kwalifikację na czerwcowe mistrzostwa Europy w Rzymie, ale przede wszystkim igrzyska olimpijskie w Paryżu!

Nie byłoby to żadnym zaskoczeniem, gdyby nie fakt, że wspomniany mityng w stolicy naszego kraju był pierwszym dla Czykiera w tym roku. Jego wyczyn można zatem określić "wejściem smoka".

 

Czykier przebiegł dystans 110 metrów przez płotki w czasie 13:27. Wynik ten został już oficjalnie zatwierdzony przez World Athletics jako minimum olimpijskie. To najlepszy rezultat w Europie w tym roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zastąpi gwiazdę polskiej kadry. Rzutem na taśmę dostanie powołanie od selekcjonera?

 

31-latek może zatem już teraz spokojnie przygotowywać się do swoich trzecich igrzysk olimpijskich w karierze. Wcześniej bronił barw naszego kraju w zmaganiach w Rio de Janeiro oraz Tokio. W obu przypadkach odpadał w półfinałach. Biorąc pod uwagę wysoką formę Czykiera już teraz, powiedzenie "do trzech razy sztuka" jest jak najbardziej uzasadnione.

 

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie