Siatkarz reprezentacji Ukrainy chwali polskiego trenera. "Dobrze, że tu jest"

Robert IwanekSiatkówka
Siatkarz reprezentacji Ukrainy chwali polskiego trenera. "Dobrze, że tu jest"
Fot. Cyfrasport
Piotr Graban jest chwalony przez zawodników za pracę w reprezentacji Ukrainy

Siatkarska reprezentacja Ukrainy jest już na ostatniej prostej przed występami w Złotej Lidze Europejskiej. Ostatnim sprawdzianem dla "Niebiesko-Żółtych" jest czwartkowy (16 maja) towarzyski mecz z Polską. Tuż przed tym spotkaniem jeden z ukraińskich siatkarzy wypowiadał się w samych superlatywach o... Piotrze Grabanie!

Trener Projektu Warszawa, z którym sięgnął w zakończonym niedawno sezonie po brązowy medal PlusLigi, został w kwietniu asystentem Raula Lozano, nowego selekcjonera reprezentacji Ukrainy. Obecność Piotra Grabana w kadrze bardzo chwalił... Jurij Semeniuk, który doskonale zna tego szkoleniowca właśnie z Projektu.

 

ZOBACZ TAKŻE: To dlatego gwiazda Perugii nie chce grać w kadrze? Wyciekły sensacyjne informacje

 

- Dzięku temu, że mamy Grabana, wszystko jest łatwiejsze, ponieważ mówi on po włosku i potrafi przekazać nam wskazówki od trenera w jasny sposób, a nie jak typowy tłumacz. Może wytłumaczyć chłopakom po angielsku to, czego wymaga od nich trener albo podejść do mnie i porozmawiać ze mną po polsku, a ja przekazuję to kolegom z kadry. Dobrze, że tu jest, bo dzięki temu błyskawicznie łapiemy, co i jak mamy robić - powiedział Semeniuk w rozmowie z portalem sport.ua.

 

Środkowy reprezentacji Ukrainy wypowiedział się również na temat współpracy z Raulem Lozano, byłym selekcjonerem Polaków. Zdaniem Semeniuka, największym problemem Argentyńczyka jest... brak czasu na wdrożenie wszystkich pomysłów w życie.

 

- Lozano ma nowe pomysły i nowe metody szkoleniowe. Jest tego mnóstwo, ale moim zdaniem będzie miał za mało czasu na realizację tych planów. Mimo to mam nadzieję, że nauczymy się czegoś nowego, że skorzystamy z jego pomysłów i staniemy się lepszą drużyną. No ale na to potrzeba czasu i pracy. Nie da się poprawić wszystkiego w kilka dni - zakończył Semeniuk.

 

"Niebiesko-Żółci" rozpoczną zmagania w Złotej Lidze Europejskiej już 18 maja. Przeciwnikiem Ukrainy w pierwszym spotkaniu będzie reprezentacja Rumunii.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie