Massimiliano Allegri zwolniony z Juventusu

Piłka nożna
Massimiliano Allegri zwolniony z Juventusu
fot. PAP
Massimiliano Allegri został zwolniony z Juventusu.

Massimiliano Allegri został zwolniony z Juventusu. Klub Arkadiusza Milika i Wojciecha Szczęsnego w dwóch ostatnich kolejkach sezonu Serie A poprowadzi Paolo Montero, były wieloletni piłkarz Starej Damy, a od dwóch lat trener drużyny młodzieżowej.

O tym, że Allegri nie będzie prowadził Juventusu w kolejnym sezonie, mówiło się od dłuższego czasu. Mało kto spodziewał się jednak, że doświadczony Włoch straci pracę jeszcze w aktualnie trwających rozgrywkach. Jak się okazało, szefowie Starej Damy postanowili podziękować trenerowi za współpracę już teraz.

 

ZOBACZ TAKŻE: FIFA podjęła decyzję. Wiemy, gdzie odbędzie się kolejny mundial

 

Kilka dni temu Juventus sięgnął po triumf w Pucharze Włoch, ogrywając 1:0 Atalantę Bergamo. Po końcowym gwizdku więcej mówił się jednak o zachowaniu trenera Juve. Allegri miał zaatakować słownie dyrektora klubu z Turynu Cristiano Giuntoli, a także dziennikarzy i innych pracowników związanych z finałowym meczem. Nagła decyzja o zwolnieniu miała związek właśnie z pomeczowymi wydarzeniami.

 

"Zwolnienie jest następstwem zachowań, które uznano za niezgodne z wartościami Juventusu" - poinformował w oświadczeniu turyński klub.

 

 

Zgodnie z doniesieniami włoskich dziennikarzy, następcą Allegrego w Juventusie zostanie Thiago Motta, trener największej rewelacji tego sezonu - Bolonii. 

 

Allegri pracował w Juventusie w latach 2014-2019 i 2021-2024. Łącznie poprowadził Starą Damę do pięciu tytułów mistrza kraju oraz pięciu triumfów w krajowym pucharze. Dwukrotnie doprowadził Juve do finałów Ligi Mistrzów, jednak bez końcowego powodzenia. 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie