Ósmy sezon w klubie! Polski siatkarz podjął decyzję

Siatkówka
Ósmy sezon w klubie! Polski siatkarz podjął decyzję
fot. Cyfrasport
Bartosz Mariański ma już za sobą siedem sezonów w barwach GKS Katowice.

GKS Katowice poinformował, że Bartosz Mariański pozostanie w składzie tej drużyny na sezon PlusLigi 2024/2025. Oznacza to, że libero rozegra w barwach katowickiego klubu swój ósmy sezon w karierze.

Bartosz Mariański (rocznik 1992) związał z GKS Katowice niemal całą swoją siatkarską karierę. Był jednym ze współautorów awansu klubu do rozgrywek PlusLigi w 2016 roku. 32-letni libero, który w 2021 roku wrócił do Katowic po dwuletnim okresie występów w Asseco Resovii, niezmiennie stanowi o sile linii przyjęcia GKS, czego dowodem są jego lokaty w pierwszej piątce najlepiej przyjmujących graczy PlusLigi w sezonach 2021/22 oraz 2022/23 a także miejsce w TOP 10 najlepiej przyjmujących siatkarzy ostatniego sezonu PlusLigi.

 

Zobacz także: Zwrot akcji w sprawie siatkarza Asseco Resovii! Jednak wystąpi na igrzyskach?

 

Został on pierwszym zawodnikiem, który wystąpił w stu meczach GKS w PlusLidze. W plebiscycie Złote Buki 2023 otrzymał nagrodę dla Siatkarza Roku. Bartosz Mariański został uhonorowany także wyjątkowym medalem 60-lecia Klubu jako jedna z wybitnych postaci społeczności GKS Katowice.

 

 

 

 

– Bartek to już grająca ikona siatkarskiego GKSu, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Ogromnie się cieszę, że zostaje z nami w kolejnym sezonie, który zapowiada się na wyjątkowo trudny. Taka postać jak Bartosz, ze swoim doświadczeniem i świetną osobowością, będzie nam bardzo potrzebna, by osiągnąć jak najlepszy rezultat – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS Jakub Bochenek.

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Niemcy - Francja. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie