Siatkarka reprezentacji Polski rozstała się z klubem. Wywalczyła z nim mistrzostwo

Robert MurawskiSiatkówka
Siatkarka reprezentacji Polski rozstała się z klubem. Wywalczyła z nim mistrzostwo
fot. Cyfrasport
Aleksandra Gryka nie będzie już grała w ŁKS Commercecon Łódź.

Z drużyny ŁKS Commercecon Łódź odeszła Aleksandra Gryka. Siatkarka występowała w tym klubie od 2022 roku i wywalczyła z nim mistrzostwo Polski 2023.

Aleksandra Gryka (rocznik 2000) do ŁKS Commercecon Łódź trafiła w 2022 roku z Legionovii Legionowo. Z łódzką drużyną wywalczyła pierwszy w swej seniorskiej karierze złoty medal mistrzostw Polski oraz dwukrotnie zagrała w finale Pucharu Polski. Środkowa reprezentowała również zespół w Lidze Mistrzyń.

 

Zobacz także: Zmiana na rozegraniu! Reprezentacyjna siatkarka wzmocni Radomkę

 

W sezonie 2022/23 w barwach ŁKS Commercecon Łódź rozegrała 24 mecze w Tauron Lidze. Zdobyła w nich 252 punkty – 177 w ataku, 64 blokiem oraz 11 z zagrywki. W ataku zanotowała skuteczność na poziomie 56%. W rozgrywkach 2023/24 w Tauron Lidze wystąpiła w 25 spotkaniach. Wywalczyła dla drużyny 254 punkty, w tym 8 z zagrywki, 61 blokiem i 185 w ataku (55% skuteczności). Cztery razy została wyróżniona statuetką dla najlepszej zawodniczki meczu. Siatkarka rozegrała już w swej karierze cztery sezony w ekstraklasie i wystąpiła w 75 meczach.

 

Jej poziom gry ponownie docenił selekcjoner Stefano Lavarini. Siatkarka, która gra w reprezentacji Polski od 2021 roku, znalazła się w szerokim składzie na tegoroczną Ligę Narodów

Polsat Sport, lkscommerceconlodz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie