Malwina Smarzek oficjalnie w nowym klubie!

Siatkówka
Malwina Smarzek oficjalnie w nowym klubie!
fot. Cyfrasport
Malwina Smarzek w przyszłym sezonie zagra w klubie z Pinerolo?

Malwina Smarzek rozstała się z klubem VBC Trasporti Pesanti Casalmaggiore, ale pozostanie we włoskiej Serie A1. W przyszłym sezonie zagra w drużynie Wash4green Pinerolo.

Malwina Smarzek (rocznik 1996) w swej dotychczasowej karierze reprezentowała barwy klubów: SMS PZPS Sosnowiec, UMKS MOS Wola Warszawa, Legionovia Legionowo (2014–16), Chemik Police (2016–18), Zanetti Bergamo (2018–20), Igor Gorgonzola Novara (2020–21), Lokomotiw Kaliningrad (2021–22), Developres Bella Dolina Rzeszów (2022), Osasco/Sao Cristovao Saude (2022–23).

 

Zobacz także: Siatkarka reprezentacji Polski rozstała się z klubem. Wywalczyła z nim mistrzostwo

 

W ostatnim sezonie grała w VBC Trasporti Pesanti Casalmaggiore. Teraz zmieniła klub, ale nie zmieniła ligi. Pozostanie we włoskiej Serie A1 i będzie reprezentowała barwy Wash4green Pinerolo.

 

– Cieszymy się, że udało nam się sprowadzić do Pinerolo jedną z najlepszych atakujących na międzynarodowej arenie, o którą rywalizowało wiele klubów nie tylko włoskich. Malwina to zawodniczka, który nie potrzebuje dodatkowych przymiotników. Poznaliśmy ją w tym roku w lidze i mogliśmy zobaczyć jej cechy na żywo właśnie w Villafranca, gdzie była najlepiej punktującą zawodniczką meczu i zdobyła nagrodę MVP. Wraz z przyjazdem pierwsza linia Wash4green będzie miała nową i mocną armatę. Jesteśmy pewni, że wkrótce stanie się ona ulubienicą kibiców w Pala Bus Company – powiedział dyrektor sportowy klubu Francesco Cicchiello.

 

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie