Co za emocje! King Szczecin jedną nogą w finale Orlen Basket Ligi

King Szczecin po raz drugi lepszy od PGE Spójni Stargard w półfinale play-off ORLEN Basket Ligi

King Szczecin po raz drugi lepszy od PGE Spójni Stargard. W drugim półfinale play-off ORLEN Basket Ligi wygrał 78:72 i prowadzi już 2-0 w serii. Trzeci mecz w czwartek o godz. 20:00. Transmisja w Polsat Sport 2.

Początek meczu był nerwowy dla obu drużyn, co przeniosło się na słabszą skuteczność. M. in. dzięki Devonowi Danielsowi i Stephenowi Brownowi to przyjezdni byli na prowadzeniu. Dodatkowo trójki dokładali Alex Stein i Ben Simons. Starali się na to odpowiadać przede wszystkim Andrzej Mazurczak oraz Tony Meier. Ostatecznie po rzutach wolnych Steina po 10 minutach było jednak 15:18.

W drugiej kwarcie do remisu rzutem z dystansu doprowadził Matt Mobley, a później przewagę dawał Michał Nowakowski. Stargardzianie całkowicie zatrzymali się w ofensywie - sama dobra obrona nie wystarczała w tym fragmencie. Po kolejnej akcji Avery’ego Woodsona gospodarze uciekali nawet na 10 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:28.

Lepiej w trzecią kwartę weszli zawodnicy trenera Arkadiusza Miłoszewskiego - po wsadzie Morrisa Udeze przewaga wynosiła nawet 15 punktów. Przyjezdni odrabiali straty głównie trójkami Devona Danielsa. Szybko podobnymi trafieniami reagowali jednak Michał Nowakowski oraz Matt Mobley. Ostatecznie dzięki zagraniu 2+1 Przemysława Żołnierewicza po 30 minutach było 62:50.

Ekipa trenera Sebastiana Machowskiego nie zamierzała się poddawać w kolejnej części spotkania. Dzięki rzutom Alexa Steina i Aleksandara Langovicia przegrywała już tylko pięcioma punktami. Po późniejszych rzutach wolnych Dominika Grudzińskiego ta różnica wynosiła zaledwie punkt! Szybko wynik na korzyść szczecinian poprawiał jednak Tony Meier. W wyrównanej końcówkę ważną akcję dołożył także Żołnierewicz! Ostatecznie King zwyciężył 78:72 i prowadzi już 2-0 w półfinale play-off!

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Tony Meier z 15 punktami i 2 zbiórkami. Devon Daniels zdobył dla gości 23 punkty i 4 asysty.

King Szczecin - PGE Spójnia Stargard 78:72 (15:18, 23:10, 24:22, 16:22)

King Szczecin: Tony Meier 15, Zac Cuthberston 13, Daryl Avery Woodson 12, Michał Nowakowski 10, Morris Udeze 7, Michale Kyser 7, Przemysław Żołnierewicz 6, Matt Mobley 6, Andrzej Mazurczak 2, Kacper Borowski 0,

PGE Spójnia Stargard: Devon Daniels 23, Alex Stein 16, Dominik Grudziński 10, Aleksandar Langovic 9, Benjamin Simons 6, Wesley Gordon 3, Adam Łapeta 2, Stephen Brown Jr. 2, Karol Gruszecki 1.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla Kinga. Trzeci mecz w czwartek 23 maja w Stargardzie.