Trzej najlepsi hokeiści reprezentacji Polski. Kto wyróżnił się podczas MŚ?

Zimowe
Trzej najlepsi hokeiści reprezentacji Polski. Kto wyróżnił się podczas MŚ?
fot. PAP/CTK/Vladimir Prycek
Bramkarz John Murray był mocnym punktem reprezentacji Polski na MŚ w hokeju 2024.

Polscy hokeiści ponieśli siedem porażek i zakończyli rywalizację w mistrzostwach świata Elity na ostatnim miejscu w tabeli grupy B. Biało-czerwoni spadli do Dywizji 1A. Po ostatnim meczu wybrano trzech najlepszych zawodników w reprezentacji Polski na tym turnieju.

Mistrzostwa świata Elity 2024 w hokeju na lodzie są rozgrywane w Czechach. Polacy grając swoje mecze w Ostrawie przegrali z Łotwą 4:5 po dogrywce, ze Szwecją 1:5, Francją 2:4, Słowacją 0:4, USA 1:4, Niemcami 2:4 i Kazachstanem 1:3. Zakończyli turniej z jednym punktem na koncie i zajęli ostatnie miejsce w tabeli grupy B. To oznacza, że w przyszłym sezonie zagrają w Dywizji 1A.

 

Zobacz także: Jak wygląda praca bramkarza w hokeju na lodzie? (WIDEO)

 

Mimo degradacji, polscy hokeiści nie przynieśli wstydu rywalizując z czołowymi drużynami świata. Za ambitną postawę na MŚ należą się im brawa. Po ostatnim meczu Polaków w turnieju organizatorzy wybrali trzech najlepszych zawodników w polskiej drużynie na tym turnieju. Po ostatnim meczu Polaków w turnieju wybrano trzech najlepszych zawodników w polskiej drużynie na tym turnieju. Wyróżnienie otrzymali napastnicy Grzegorz Pasiut i Dominik Paś oraz bramkarz John Murray

 

Murray bronił w meczach Polaków z Łotwą, Francją (do 27. minuty), USA i Kazachstanem. Pasiut zdobył jedyną bramkę w meczu z USA, a Paś strzelił jednego z dwóch polskich goli w konfrontacji z Francją.

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie