Wymowne liczby reprezentacji Polski. To może zaskakiwać

Siatkówka
Wymowne liczby reprezentacji Polski. To może zaskakiwać
fot. FIVB
Reprezentacja Polski siatkarek świetnie zaczęła zmagania w Lidze Narodów

Za nami pierwszy tydzień zmagań w Lidze Narodów siatkarek. Reprezentacja Polski może zaliczyć ten okres do znakomitych, ponieważ w czterech meczach odniosła cztery zwycięstwa bez straty seta! Co ciekawe, świetna postawa całej drużyny w zupełności nie przekłada się na indywidualne statystyki.

Biało-czerwone w pierwszych dniach VNL zwyciężyły bez straty seta Włoszki, Francuzki, Holenderki oraz Serbki. Świetna gra całej ekipy Stefano Lavariniego mogłaby sugerować, że również w indywidualnych rubrykach dominacja Polek nie będzie podlegać dyskusji. Tymczasem tylko jedna nasza zawodniczka znajduje się w czołówce. Mowa o Agnieszce Korneluk, która plasuje się na drugiej lokacie wśród najlepiej blokujących.

 

Najlepiej punktującą naszej reprezentacji jest Magdalena Stysiak, która zdobyła 58 punktów. Na tle innych zawodniczek wypada jednak przeciętnie, o czym świadczy jedenasta lokata. Tutaj wyraźnie przewodzi Melisa Vargas z 90 "oczkami". Druga z Polek - Justyna Łukasik z 47 punktami jest siedemnasta.

 

ZOBACZ TAKŻE: Komplet zwycięstw i potężny awans w rankingu FIVB! Polskie siatkarki napisały historię

 

Stysiak jest również najlepszą z Polek wśród atakujących. Zajmuje dziesiąte miejsce - o pięć lokat wyżej niż Łukasik. Liderką jest Kira Van Ryk, która wyprzedza Vargas.

 

Najlepszą serwującą jest Jekaterina Antropova, która przy swoim nazwisku zapisała dziesięć asów. Najlepsza z Polek - Korneluk zainkasowała cztery punktowe zagrywki.

 

Wśród najlepszych rozgrywających Katarzyna Wenerska jest dziesiąta, natomiast Marlena Kowalewska osiemnasta. W gronie topowych przyjmujących w czołówce jest Łukasik, która plasuje się na czwartej pozycji. Polką, która najlepiej broni jest z kolei Aleksandra Szczygłowska. Jej 44 obrony pozwoliły uplasować się na szóstym miejscu pod tym względem.

 

O ile indywidualnie Polki nie brylują w statystykach, tak jako drużyna zanotowały gigantyczny progres, czego dowodem awans na trzecie miejsce w rankingu FIVB.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie