Nie żyje medalista piłkarskich MŚ. To on strzelił słynnego gola

W wieku 85 lat w Mediolanie w poniedziałek wieczorem zmarł Karl-Heinz Schnellinger, były piłkarz reprezentacji RFN - srebrny medalista mistrzostw świata w 1966 roku i brązowy w 1970. Uczestniczył w czterech mundialach.

Schnellinger był cenionym na świecie obrońcą i przez większość kariery grał we Włoszech, m.in. w AS Roma i przez dziewięć lat w AC Milan. Właśnie w barwach tego drugiego klubu zdobył mistrzostwo Włoch, trzy Puchary Włoch, dwa Puchary Zdobywców Pucharów, Puchar Mistrzów i Puchar Interkontynentalny.

Zasłynął jednak przede wszystkim dzięki bramce wyrównującej na 1:1 strzelonej w 90. minucie półfinału mistrzostw świata w Meksyku w 1970 roku przeciwko Włochom. Jego gol - jedyny, jakiego strzelił w 47 występach w reprezentacji Republiki Federalnej Niemiec - dał dogrywkę w uważanym za jeden z najlepszych meczów w historii piłki nożnej. Spotkanie zakończyło się jednak zwycięstwem rywali 4:3. Niemcy wywalczyli później brązowy medal.