Świetny mecz Polki. Roland Garros coraz bliżej

Katarzyna Kawa

Katarzyna Kawa pokonała Czeszkę Gabriela Knutson 6:2, 6:4 w pierwszej rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu. Aby znaleźć się w zasadniczej części zmagań musi wygrać jeszcze dwa spotkania.

Kawa, klasyfikowana na 180. miejscu na liście WTA, potrzebowała 26 minut, aby wygrać pierwszego seta. Zawodniczki na początku meczu solidarnie przegrały swoje podania. Później stopniowo zaczęła zarysowywać się przewaga Polki. Czeszka (189.) częściej popełniała niewymuszone, a także podwójne błędy serwisowe. Podobnie było w drugiej partii, trwającej trzy kwadranse. Polka wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

W drugiej rundzie Kawa zmierzy się z rozstawioną z "20" Brazylijką Laurą Pigossi (119. WTA).