W Białymstoku stan gotowości. Powołano nawet Zenona Martyniuka

Piłka nożna
W Białymstoku stan gotowości. Powołano nawet Zenona Martyniuka
fot. PAP
Zenon Martyniuk

Zanim w sobotnie popołudnie na boisku zagrają piłkarze Jagiellonii Białystok w meczu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy, na murawie stadionu swój koncert zagra gwiazda Disco Polo Zenon Martyniuk. Ma to zachęcić kibiców do wcześniejszego przyjścia na spotkanie z Wartą Poznań, którego stawką jest mistrzostwo Polski.

Sobota 25 maja może zapisać się w historii klubu z Białegostoku. Tego dnia bowiem Jagiellonia ma szansę zdobyć historyczne mistrzostwo Polski. Na kolejkę przed końcem sezonu podopieczni Adriana Siemieńca są liderem tabeli z takim samym dorobkiem, co drugi Śląsk Wrocław. W lepszej sytuacji są jednak piłkarze z Podlasia, którzy mają lepszy bilans w dwumeczu przeciwko ekipie z Dolnego Śląska. Jeżeli zatem "Jaga" zwycięży Wartę, zdobędzie mistrzostwo bez oglądania się na wynik Śląska w Częstochowie z Rakowem.

 

Cały piłkarski Białystok żyje zatem sobotnim meczem. Na trybunach zasiądzie komplet 22 tysięcy fanów. Władze miasta przygotowały specjalny telebim, który zostanie umieszczony na Rynku Kościuszki dla tych, którym nie będzie dane przyjść na stadion.

 

ZOBACZ TAKŻE: Papszun odleciał i przyleciał. Zarobki będzie miał wysokich lotów

 

Ci z kolei, którzy będą na obiekcie, są zachęcani do przyjścia na niego już parę godzin przed pierwszym gwizdkiem. Bramy stadionu zostaną otwarte już na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania. Szykowanych jest sporo atrakcji - z koncertem gwiazdy Disco Polo Zenona Martyniuka na czele.

 

Apeluje się, aby na stadionie być najpóźniej pół godziny przed meczem oraz korzystać z transportu publicznego.

 

- W odezwie do kibiców wyraźnie powiemy - na ten mecz przyjeżdżajcie wszyscy nie własnym środkiem transportu. Korzystajcie z taksówek, komunikacji miejskiej. Cały stadion w tym dniu przejdzie ulicami (…) do serca miasta, bo tylko tutaj możemy godnie, pięknie zrobić wielką fetę, której nasze miasto nigdy nie miało - mówi Andrzej Wilczyk, przedstawiciel ruchu kibicowskiego.

 

Z kolei po meczu planowany jest przemarsz kibiców ze stadionu na Rynek Kościuszki, aby świętować z piłkarzami ewentualne mistrzostwo kraju.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Gruzja - Grecja. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie