27:25 w tie-breaku! Niezwykle zacięty mecz na początek Ligi Narodów siatkarzy

Słowenia pokonała Holandię w meczu VNL 2024.

Rozpoczęły się rozgrywki Ligi Narodów siatkarzy. Już podczas jednego z pierwszych spotkań turnieju w Antalyi doszło do niezwykle zaciętego starcia. Słowenia pokonała Holandię 3:2, wygrywając w tie-breaku... 27:25!

Już pierwszy set meczu Słowenii z Holandią był zapowiedzią zaciętej rywalizacji. Gra obu ekip falowała, ale ostatecznie w długiej rywalizacju na przewagi górą byli Pomarańczowi (31:33). Później set za set, Holandia prowadziła 2:1, ale Słoweńcy wygrali czwartą partię 25:21 i doprowadzili do tie-breaka.

Emocjonujące starcie zakończył długi tie-break z rywalizacją na przewagi. W decydującym secie padł 27:25 dla Słowenii, a w ostatniej akcji Toncek Stern zaserwował w linię dziewiątego metra.

Skrót meczu Słowenia - Holandia:

W reprezentacji Holandii brylował Nimir Abdel-Aziz, który był najlepiej punktującym graczem meczu. Wywalczył aż 31 oczek (25 punktów + 5 asów + 1 blok). W ekipie Słowenii najwięcej punktów zdobyli Toncek Stern i Klemen Cebulj (po 21).

Słowenia – Holandia 3:2 (31:33, 25:22, 20:25, 25:21, 27:25)