Sensacja już na początku VNL, Brazylia rozbita! Zepsuli powrót legendy

Siatkówka
Sensacja już na początku VNL, Brazylia rozbita! Zepsuli powrót legendy
fot. FIVB
Sensacja już na początku VNL, Brazylia rozbita! Zepsuli powrót legendy

Siatkarze reprezentacji Brazylii zaliczyli mocny falstart w Lidze Narodów. W pierwszym meczu turnieju - rozgrywanego zresztą w Rio de Janeiro - przegrali oni z Kubą 1:3. Z roli faworyta bez zarzutu wywiązali się natomiast Japończycy, którzy pokonali 3:1 Argentynę.

Reprezentacja Brazylii przez lata uchodziła za jedną z najsilniejszych na świecie. Ostatnio mierzy się jednak z kryzysem i nie potrafi nawiązać do swoich złotych czasów. Kibice liczyli na to, że rozwiązaniem - przynajmniej częściowym - ich problemów będzie powrót do kadry doświadczonego selekcjonera Bernardo Rezende. Szkoleniowiec objął drużynę na początku roku, a Liga Narodów to jego pierwsza misja w nowym-starym miejscu pracy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Selekcjoner nie miał litości! Gwiazda poza kadrą. Niesamowity powód


W pierwszym tygodniu VNL Brazylijczycy grają u siebie - jeden z turniejów odbywa sie bowiem w Rio de Janeiro. Na inaugurację przyszło im zmierzyć się z Kubą - wydawało się więc, że powinni spokojnie poradzić sobie z tym rywalem, zwłaszcza mając wsparcie włąsnych kibiców. Tymczasem nic bardziej mylnego. Podopieczni Rezende przegrali 1:3, zaliczając kolejną wpadkę.


Brazylijczycy zdołali wygrać tylko drugiego seta po grze na przewagi - 29:27. W trzech pozostałych przegrali kolejno do 23, 21 i 21.


W nocy z wtorku na środę polskiego czasu odbył się także mecz Argentyna - Japonia. Tutaj faworyt nie zawiódł - Azjaci wygrali 3:1.

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Japonia - Włochy. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie