Kiedy poznamy skład Polaków na igrzyska? Ekspert postawił sprawę jasno

Siatkówka
Kiedy poznamy skład Polaków na igrzyska? Ekspert postawił sprawę jasno
fot. PAP
Nikola Grbić

Polscy siatkarze przygotowują się do startu Ligi Narodów, jednak każdy kibic w Polsce wie, że najważniejszym wydarzeniem tego lata będą igrzyska olimpijskie. Kiedy dowiemy się, kto na nie pojedzie? O opinię pokusił się ekspert Polsatu Sport, Wojciech Drzyzga.

Już w środę 22 maja polscy siatkarze wybiegną na parkiet i rozpoczną tym samym swój udział w tegorocznej Lidze Narodów. Ich rywalami będą Amerykanie. Wśród Biało-Czerwonych brakuje kilku ważnych ogniw, jak choćby Tomasza Fornala, Marcina Janusza czy Pawła Zatorskiego. Według eksperta Polsatu Sport te nieobecności są kluczowe w przygotowaniach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Najpierw medal igrzysk, potem rozbrat z kadrą! Znany siatkarz podjął ważną decyzję

 

- Wyraźnie widać, jak Nikola Grbić szykuje zespół. Rotuje składem, bo na każdy turniej prawdopodobnie przewidujemy inny zestaw. Cały ten turniej jest "po drodze" i będzie wykorzystywany w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich. Taki jest cel i Grbić niczego nie ukrywa - powiedział komentator Polsatu Sport, Wojciech Drzyzga.

 

I choć selekcjoner reprezentacji nie ukrywa, że w głowie ma już listę zawodników, których chciałby zabrać na turniej do Paryża, sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta. 

 

- Każdy zawodnik wie, po co tu jest, jakie ma szansę oraz co może zyskać lub ewentualnie stracić. Grbić zdradził, że harmonogram obciążeń i liczby gier jest nierówny. Mamy kwalifikację (do igrzysk olimpijskich - przyp. red.), mamy dużo meczów, Liga Narodów to dobre miejsce do grania z dobrymi zespołami. Myślę, że krystalizacja tego składu będzie następowała do turnieju w Łodzi - dodał Drzyzga.

 

Transmisja meczu siatkarzy Polska – USA w środę 22 maja o godzinie 18.50 Polsacie Sport 1, TV4 i na Polsat Box Go. Przedmeczowe studio w Polsacie Sport 1 rozpocznie się o godzinie 17.00.

 

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie