Beniaminek ściągnął weterana. Zadebiutuje w PlusLidze

Siatkówka
Beniaminek ściągnął weterana. Zadebiutuje w PlusLidze
fot. BBTS Bielsko-Biała/Facebook
Adrian Kopij (w środku)

W cieniu sezonu reprezentacyjnego kluby PlusLigi wzmacniają się przed sezonem 2024/2025. Nowym zawodnikiem beniaminka MKS-u Będzin został 33-letni Adrian Kopij, który dotychczas grał w niższych ligach oraz poza granicami naszego kraju.

Będzinianie okazali się najlepszym zespołem minionego sezonu Tauron 1. Ligi i wreszcie wrócili do grona najlepszych ekip w kraju. "Wreszcie", ponieważ już dwa sezony temu MKS był faworytem do awansu, ale wówczas sensacyjnie przegrał finał play-off z Exact Systems Hemarpol Norwidem Częstochowa.

 

W tym roku już nic nie stanęło na przeszkodzie, aby drużyna z województwa śląskiego okazała się najlepsza. W finale pokonała BBTS Bielsko-Biała, którego ważnym ogniwem był Kopij. Doświadczony przyjmujący rozegrał 37 meczów i zdobył 349 punktów. Nie było mu dane świętować awansu do PlusLigi, ale i tak w niej zagra po transferze do MKS-u.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polscy siatkarze w niebezpieczeństwie! Taki scenariusz byłby koszmarem!

 

33-latek o miejsce w składzie beniaminka będzie rywalizował z Brandonem Koppersem oraz Dominikiem Depowskim. Wcześniej w swojej karierze grał w klubach niemieckich oraz holenderskich. W Polsce nigdy nie było mu dane wystąpić w PlusLidze. Bronił barw zespołów z Tychów, Sulęcina, Kielc i Siedlec.

 

W kadrze MKS-u na kolejny sezon znajdują się m.in. rozgrywający Grzegorz Pająk, środkowy Mateusz Siwicki oraz libero Maciej Olenderek. Z drużyny odszedł trener Wojciech Serafin, a w kuluarach mówi się, że jego następcą może zostać doświadczony Mark Lebedew.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Chiny. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie